Data Engineer

Posted:
8/4/2024, 5:00:00 PM

Location(s):
Pomeranian Voivodeship, Poland ⋅ Lower Silesian Voivodeship, Poland ⋅ Greater Poland Voivodeship, Poland ⋅ Masovian Voivodeship, Poland

Experience Level(s):
Junior ⋅ Mid Level ⋅ Senior

Field(s):
Data & Analytics

Country: Poland

Szukamy Data Engineerów, których pasją jest optymalizacja oraz efektywna praca z danymi. Którzy odpowiedzialnie utrzymają i usprawnią istniejące procesy, jak i stworzą nowe rozwiązania, zwiększające komfort pracy dla siebie i współpracowników.

Wykonując swoje obowiązki, pomagając innym, wywieramy pozytywny wpływ na otoczenie. Osiągając codzienne sukcesy, stajemy się inspiracją do zmian na lepsze. Stosujemy najwyższe standardy zarządzania ryzykiem, dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów i świadczonych usług.

Twój zakres obowiązków :

  • Budowa warstw danych pod różne zastosowania analityczne, modelarskie i raportowe na potrzeby zarządzania ryzykiem kredytowym, przeciwdziałania przestępstwom finansowym oraz zarządzania relacją z klientem (CRM)
  • Optymalizacja i automatyzacja przepływów danych (od prostego przenoszenia tabel, przez web scraping, po skomplikowane algorytmy grafowe działające na ogromnych tabelach transakcyjnych)

Jak pracujemy?

  • U nas widzisz jak twoje rozwiązanie jest wykorzystywane w praktyce, dostajesz na bieżąco informację zwrotną od użytkowników końcowych, co motywuje Cię do dalszego udoskonalania rozwiązania
  • Spotykamy się w chapterach w ramach których dzielimy się swoją pasją i możemy wzajemnie się rozwijać
  • Jesteśmy zwinni – cenimy feedback i dobrą atmosferę

Nasze wymagania

Doświadczenie:

  • Posiadasz wykształcenie wyższe zdobyte na jednym z kierunków ścisłych jak matematyka, fizyka, informatyka lub pokrewne
  • Zdobyłeś doświadczenie zawodowe w przetwarzaniu dużych zbiorów danych

Kompetencje technologiczne:

  • Bardzo dobrze znasz język SQL i umiesz stworzyć bazę danych adresującą potrzeby biznesowe, nie zapominając o wydajności
  • Znasz narzędzia do tworzenia ETL-i oraz ich automatyzacji (np. AirFlow / SSIS)
  • Dodatkowym atutem będzie praktyka w zakresie pisania wydajnego i czystego kodu w Pythonie i/lub tworzenie raportów w PowerBI

Kompetencje miękkie:

  • Potrafisz rozmawiać z osobami biznesowymi, aby zrozumieć ich potrzeby, a następnie przenieść je na rozwiązania techniczne
  • Dbasz o to, aby twoje rozwiązanie było przyjemne w odbiorze i dostarczało niezbędnych funkcjonalności do efektywnego korzystania
  • Z pasją dzielisz się swoimi rozwiązaniami i opowiadasz o nich w zespole
  • Jesteś otwarty/a na informację zwrotną, bo zależy Ci na jakości twoich rozwiązań oraz twoim własnym rozwoju
  • Jesteś osobą kreatywną i proaktywną

To, co oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Elastyczny model hybrydowy, z dwoma dniami tygodniowo w biurze w jednej z lokalizacji: Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk
  • Wewnętrzne programy rozwojowe
  • Ciekawe i strategiczne projekty
  • Atrakcyjny system motywacyjny
  • Oferta produktowa banku oraz pożyczki na cele mieszkaniowe na atrakcyjnych warunkach
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • System kafeteryjny i karta Multisport
  • Wydarzenia i aktywności wellbeingowe
  • Wsparcie dla rodziców
  • Benefity dla osób z niepełnosprawnościami

Jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Santander

Website: https://www.santanderbank.com/

Headquarter Location: Boston, Massachusetts, United States

Employee Count: 5001-10000

Year Founded: 2013

IPO Status: Private

Last Funding Type: Debt Financing

Industries: Banking ⋅ Finance ⋅ Financial Services