Specjalista/Specjalistka ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR ( Santander Consumer Bank)

Posted:
9/3/2024, 11:14:16 PM

Location(s):
Lower Silesian Voivodeship, Poland

Experience Level(s):
Junior ⋅ Mid Level ⋅ Senior

Field(s):
Product

Country: Poland

Specjalista/Specjalistka ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR

Komunikacja to nie tylko wymiana informacji, ale przede wszystkim budowanie zaufania, wspólnego zrozumienia i silnych więzi, które są fundamentem każdej organizacji. W naszym banku jesteśmy przekonani, że skuteczna komunikacja to klucz do sukcesu – nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz naszej firmy. W świecie, gdzie każda decyzja i każde słowo ma znaczenie, inwestujemy w komunikację, ponieważ wiemy, że to właśnie ona łączy nas z naszymi pracownikami, partnerami i klientami. Dlatego poszukujemy osoby, która nie tylko rozumie, jak ważna jest spójna i przemyślana komunikacja, ale także potrafi w pełni wykorzystać jej potencjał, aby wzmacniać nasz bank i nas samych. Jeśli masz pasję do budowania relacji i kształtowania wizerunku, dołącz do nas jako Menedżer/ka ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR-u i razem z nami twórz kulturę, w której słowa mają realny wpływ na ludzi i biznes.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Opracowywanie planów komunikacyjnych dotyczących kluczowych projektów biznesowych oraz inicjatyw związanych z employer brandingiem.

  • Dobór i zarządzanie narzędziami komunikacyjnymi

  • Wybór odpowiednich kanałów i narzędzi do efektywnej komunikacji wewnętrznej oraz tworzenie treści redakcyjnych, które wspierają realizację strategii firmy.

  • Projektowanie i realizacja wydarzeń, które promują rozwój, pogłębianie wiedzy i dobrostan pracowników, w tym spotkań wyższej kadry dyrektorskiej z przygotowaniem pełnych scenariuszy tych wydarzeń.

  • Planowanie i organizacja eventów skupionych na działalności charytatywnej oraz odpowiedzialności społecznej, w szczególności w zakresie ekologii.

  • Tworzenie strategii oraz planowanie działań komunikacyjnych w social mediach, mających na celu promocję banku i jego wartości.

  • Wspieranie wybranych jednostek biznesowych w zakresie komunikacji wewnętrznej, promowanie ich działań i zapewnianie spójnego przepływu informacji.

  • Udział w planowaniu i realizacji różnorodnych projektów komunikacyjnych na poziomie całej firmy.

  • Tworzenie koncepcji i realizacja firmowych wydarzeń skupionych na integracji i rozrywce,

  • Nawiązywanie i utrzymywanie relacji z mediami w celu promowania banku jako lidera w sektorze consumer finance

  • Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w razie ich wystąpienia.

OCZEKIWANIA:

  • Praktyczna znajomość narzędzi i technik komunikacji wewnętrznej.

  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami PR-owymi, w tym kampaniami wizerunkowymi i relacjami z mediami.

  • Zdolność do opracowywania i wdrażania kompleksowych strategii komunikacyjnych, które wspierają cele biznesowe organizacji.

  • Umiejętność adaptacji strategii do zmieniających się warunków i potrzeb firmy.

  • Doskonała znajomość języka polskiego i umiejętność tworzenia angażujących i spójnych tekstów.

  • Zdolność do redagowania treści dostosowanych do różnych kanałów komunikacyjnych, w tym wewnętrznych biuletynów, newsletterów, materiałów promocyjnych i komunikatów prasowych.

  • Praktyczna wiedza na temat narzędzi do zarządzania komunikacją wewnętrzną, takich jak intranety, platformy komunikacyjne i aplikacje do współpracy.

  • Umiejętność wykorzystywania mediów społecznościowych i platform cyfrowych w działaniach PR-owych.

  • Silne umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne, które umożliwiają skuteczne przekazywanie informacji na wszystkich poziomach organizacji.

  • Zdolność do nawiązywania i utrzymywania relacji zarówno z pracownikami, jak i zewnętrznymi interesariuszami, w tym mediami i partnerami biznesowymi.

  • Umiejętność tworzenia nowych, kreatywnych rozwiązań komunikacyjnych, które przyciągają uwagę i budują zaangażowanie.

  • Otwartość na wprowadzanie innowacji i eksperymentowanie z nowymi formatami oraz narzędziami komunikacji.

  • Doświadczenie w zarządzaniu komunikacją w sytuacjach kryzysowych, w tym opracowywanie planów kryzysowych i reagowanie na negatywne zdarzenia z odpowiednią szybkością i precyzją.

  • Umiejętność priorytetyzowania zadań i efektywnego zarządzania wieloma projektami jednocześnie.

  • Zdolność do pracy w dynamicznym środowisku, z naciskiem na terminowość i jakość realizowanych działań.

  • Podejście "can-do" i chęć ciągłego doskonalenia się.

  • Inicjatywa w poszukiwaniu nowych sposobów na poprawę efektywności komunikacji w organizacji.

Mile widziane:

  • Znajomość branży finansowej

  • Zrozumienie specyfiki sektora finansowego oraz znajomość jego regulacji i wyzwań komunikacyjnych.

  • Doświadczenie w pracy w banku lub instytucji finansowej będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy:

  • Długofalową współpracę i różnorodne projekty

  • Dodatkowe składniki wynagrodzenia: m.in. premia roczna

  • Dostęp do wiedzy no limit- wewnętrzna strefa wymiany wiedzy, platforma szkoleniowa Dojo z dostępem do szkoleń na LinkedIn Learning, IBM oraz O’Reilly, program mentoringowy, konkursy, webinary i podcasty eksperckie

  • Kursy języka angielskiego i innych

  • Prywatną opiekę medyczną - Medicover

  • Elastyczne systemy czasu pracy nastawione na zachowanie równowagi życia zawodowego i prywatnego

  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym: częściowo z domu, częściowo z biura

  • Program Buddy- wdrożenie u nas jest super

  • Program Poleceń Pracowniczych z możliwością otrzymania nagrody finansowej za skuteczne polecenie

  • Platforma psychologiczna- zawsze masz z kim porozmawiać

  • Tu możesz być sobą - jesteśmy Bankiem bez barier, wysokie poczucie różnorodności i inkluzywności nas wyróżnia

  • Prosty język to nasz przyjaciel

  • Przyjazną atmosferę w pracy, imprezy integracyjne i spotkania team-buildingowe, chodzimy również po górach 😊

  • Przestrzeń dla Ciebie- pięknie wyposażone biuro i strefa relaksu.

Benefity:

  • Karta Multisport

  • Prywatna opieka medyczna.

  • Dofinansowanie do języków obcych

  • Dostęp do szkoleń i kursów

  • Ubezpieczenie na życie

  • Praca hybrydowa

  • Elastyczny czas pracy

  • Zniżki na usługi firmowe

  • Integracje!

  • Dodatkowe świadczenia socjalne

  • Parking dla pracowników

  • Strefa relaksu

  • Kawa, herbata

  • Inicjatywy dobroczynne

  • Dodatkowy urlop

  • Program rekomendacji

  • Preferencyjne pożyczki

Przyjęliśmy silną kulturę ryzyka i oczekujemy od wszystkich naszych pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska, proaktywnej i odpowiedzialnej postawy w zarządzaniu ryzykiem. Więcej informacji o nas znajdziesz na naszym profilu.